czcionka:
A A A
kontrast:
A A

O nas


"Konik na biegunach" to młody zespół specjalistów, którzy zajmują się rehabilitacją i terapią dzieci. Wszyscy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, szczególnie kiedy mają wspólnego pacjenta. W zespole mamy możliwość diagnozy, oceny dziecka i doboru odpowiednich form terapii oraz zaopatrzenia ortopedycznego.
Dla większości z nas to „druga” praca, którą podejmujemy popołudniami lub w weekendy, co świadczy o tym, że lubimy to, co robimy. Mamy dużo zapału i pomysłów na pracę. Cenimy sobie dobrą zabawę z dziećmi, ale przede wszystkim dbamy o rozwój ich umiejętności, samodzielność i dobre zachowanie. Inwestujemy w swój rozwój osobisty, żeby móc wychodzić naprzeciw potrzebom dzieci i ich rodziców. Chęć do pracy nie opuszcza nas również w wakacje, na chwilę tylko zmieniamy scenerię i na turnusie zamieniamy się w trenerów, a nasi uczestnicy w sportowców.

Fizjoterapeuta lepiej rozumie mowę ciała niż werbalną, dlatego współpracuje z logopedą. Jeżeli logopeda potrzebuje uzyskać prawidłową pozycję siedzącą dziecka, radzi się fizjoterapeuty, a widząc pisane w odwrotną stronę literki, udaje się do terapeuty integracji sensorycznej. Jeżeli sytuacja nie zostaje opanowana kierujemy na hipoterapię, gdyż konie rozumieją bez słów i odpowiednio stymlulują ciało i umysł człowieka do nauki i pracy.
Hipoterapia jest ważną dziedziną naszej działalności. Ośrodek prowadzi hipoterapię od 2012 roku, ale nasz staż pracy jest dłuższy. Zajęcia hipoterapii to przede wszystkim ćwiczenie prawidłowego wzorca postawy i ruchu. Nasi hipoterapeuci to też jeźdźcy i instruktorzy jazdy konnej, którzy wiedzą jak ogromny wpływ na kondycję psycho-fizyczną człowieka ma kontakt z koniem.
Konie stanowią ważną część zespołu. To nie tylko zwierzęta, ale też terapeuci ruchu i integracji sensorycznej oraz świetni nauczyciele pokory i dobrego zachowania. Konie są psychologami, którzy świetnie oceniają słabości i lęki, ale potrafią też zbudować poczucie wartości nawet najbardziej niepewnego dziecka. Coraz częściej słyszmy pytanie: Czy ja jeszcze jestem na hipoterapii? Czy na jeździe konnej? Zawsze dajemy dzieciom nowe wyzwania, możliwość rozwoju, poczucia sprawstwa. Dzieci, które zaczynały w hipoterapii, a nie mają przeciwwskazań, mogą kontynuować przygodę na zajęciach jeździeckich. U nas z koni się „nie wyrasta”.

Nowy gabinet

Konik na biegunach w nowej siedzibie!
Lokal został zaprojektowany od podstaw z myślą o komforcie klientów i bezpieczeństwie dzieci. Zadbano również o to, by gabinety terapeutyczne były przytulne i panowała w nich atmosfera sprzyjająca współpracy. W nowej siedzibie…

  • większa przestrzeń w poczekalni i jej przytulny charakter
  • dostęp do 4 gabinetów, w tym gabinet z stanowiskiem multimedialnym
  • duża ilość podwieszeń – jeszcze większe możliwości do wspaniałej zabawy
  • nowe sprzęty
  • podłogę lokalu pokrywa wykładzina PCV, którą cechuje nie tylko trwałość i odporność mechaniczna, ale także właściwości ważne z punktu widzenia klientów: dźwiękochłonność, bakteriostatyczność, czy właściwości amortyzujące; właściwości antystatyczne wykładziny powodują, że kurz i brud nie przylegają do niej i są łatwo usuwalne
  • w gabinetach do integracji sensorycznej zastosowano ogrzewanie kanałowe – schowanie kaloryferów w podłodze służyć ma ograniczeniu niebezpieczeństwa bliskiego z nimi „spotkania”, podobnie jak minimalne wysunięcie parapetów
  • dostęp do ogrodu