Nasza nowa strona internetowa

29 Sie 2017


Celem strony jest podawanie aktualnych wiadomości dotyczących lokalnej działalności Konika w Krakowie i nieco poza granicami miasta. Będziemy również informować o ważnych wydarzeniach planowanych w przyjaznym dla Konika środowisku.

„Konik na biegunach” nie jest dużym ośrodkiem, w mediach nie jest o nim głośno, jednak na co dzień praca diagnostyczna oraz rehabilitacyjna tutaj wre. Czasy zmuszają naszego Konika do rozwinięcia skrzydeł i zaprezentowania się w wirtualnej przestrzeni. Udało nam się stworzyć nową stronę internetową, na której prezentujemy całą naszą ofertę zajęć rehabilitacyjno - rekreacyjnych skierowaną do dzieci.

Możecie Państwo zgłębić wiedzę na temat naszych zajęć oraz metod pracy, które wykorzystujemy w usprawnianiu dzieci i niemowląt. Na stronie przedstawiamy portrety naszych terapeutów oraz ich dotychczasowe doświadczenie w pracy. Zadbaliśmy również o kilka słów na temat koni pracujących z nami, żeby przybliżyć ich charaktery, które w pracy trzymane są na wodzy. W galerii można obejrzeć nasze dotychczasowe działania, a ich uczestnicy mogą powspominać chwile spędzone z nami.

Celem strony jest podawanie aktualnych wiadomości dotyczących lokalnej działalności Konika w Krakowie i nieco poza granicami miasta. Będziemy również informować o ważnych wydarzeniach planowanych w przyjaznym dla Konika środowisku.

Na naszej stronie nie zabrakło również elementów humorystycznych świadczącym o naszym zdrowym podejściu do życia i do pracy, którą podejmujemy.

Trasa dojazdu do miejsc, w których pracuje Konik została dokładnie przedstawiona, na mapie, z wiadomych przyczyn nie pojawiają się punkty wypasu oraz odpoczynku Konika. Na stronie podajemy telefony alarmowe, które zazwyczaj są włączone również poza godzinami pracy Ośrodka.

Zapraszamy na spacer po naszej stronie..., jesteśmy otwarci na sugestie z Państwa strony.

 

„Konik na biegunach” wraz z nowym rokiem szkolnym wychodzi na przeciw dzieciom oraz ich rodzicom proponując zajęcia rehabilitacyjno - rekreacyjne.

 Zachęcamy do zastanowienia się, czy nie warto wrócić do rehabilitacji porzuconej na czas wakacji a może nawet na dłużej.

Możliwe, że podczas urlopu, spędzając więcej czasu w gronie rodzinnym, podejmując inne niż zazwyczaj działania zaobserwowali Państwo jakieś trudności ruchowe, sensoryczne lub z zachowaniem u  swojego dziecka.

Często zastanawiamy się, czy rozwój noworodka przebiega prawidłowo i czy mamy na tyle wiedzy, żeby go odpowiednio stymulować do rozwoju i potrzebujemy obiektywnego spojrzenia.

Na pewno część Rodziców ma ogromne obawy, czy ich dziecko, które uwielbia aktywnie spędzać czas spokojnie wytrzyma w szkolnej ławce i skoncentruje się na zadaniach. Może już u ucznia zaobserwowano trudności w przyswajaniu umiejętności szkolnych, ale przed końcem roku nie warto było się nad tym zastanawiać.

To już czas, żeby posłać dziecko do przedszkola, a ono jeszcze samodzielnie nie je, nie pije z kubka i ma duże trudności z mówieniem.

Należy się zastanowić, czy dla zdrowia i dobrej zabawy nie zaoferować dziecku dodatkowych zajęć ogólnorozwojowych, podczas których wzmocni siłę mięśni, poprawi koordynację ruchową, i zdobędzie nowe doświadczenia.

Może dziecko potrzebuje dodatkowej terapii na grzbiecie konia, która nie będzie mu się źle kojarzyć i oprócz ćwiczeń dostarczy wiele radości.

Niejedna dziewczynka czy chłopiec marzą o przygodach w siodle i chcieliby spróbować jazdy konnej.

Jeżeli, któryś z problemów dotyczy Państwa dziecka zapraszamy do skonsultowania swoich go w Ośrodku „Konik na biegunach” oraz skorzystania z naszej oferty zawierającej: rehabilitację ruchową dzieci i niemowląt, terapię integracji sensorycznej, terapię ręki, zajęcia logopedyczne, hipoterapię lub przejażdżki konne.