czcionka:
A A A
kontrast:
A A

1 Urodziny Fundacji

17 Wrz 2020


Przygotowaliśmy kilka bezpłatnych wydarzeń: webinary, warsztaty oraz badania.

Świętuj z nami!

Świętuj z nami pierwsze urodziny Fundacji.

W ramach obchodów przygotowaliśmy kilka wydarzeń. Udział w każdym z nich jest BEZPŁATNY, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń.

   

  

 

21.09.2020 godz. 20:00Webinar: "Postawa to podstawa."


Postawa to podstawa – wiadomo! Jednak co to znaczy? Jakie są wyznaczniki prawidłowej postawy? Co może niepokoić w postawie dziecka? W jaki sposób dbać o prawidłową postawę? Podczas webinaru poznamy odpowiedzi na te pytania, zgłębimy niuanse postawy ciała, napięcia mięśniowego czy mechanizmów kompensacyjnych. Zagadnienie przedstawi pani Ewa Polańska (fizjoterapeuta,  terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta neurorozwojowy oraz hipoterapeuta).

 

22.09.2020 godz. 19:00  Webinar: "Ja? Ja się proszę Pani, nie złoszczę na moje dziecko."


Ile razy zdarzyło Ci się pomyśleć lub powiedzieć?:„On to zrobił tylko po to, żeby mnie wkurzyć!”„Czy ona musi być taka niegrzeczna?”„Dlaczego oni nigdy nie sprzątają swoich pokoi?”„Czy on zawsze musi tak krzyczeć?!”„Czy ona nie rozumie, że ja próbuje teraz zrobić coś ważnego i potrzebuję spokoju?"
Podczas spotkania porozmawiamy o tym, skąd ta złość na dziecko i jak sobie z nią radzić. Doradzać będzie pani Agnieszka Żurek (psycholog, pracownik Poradni dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju oraz Oddziału dziennego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, wykładowca).

 

23.09.2020 godz. 15:00 oraz 16:30Warsztaty plastyczne dla dzieci: "Portret na 12 rąk i 16 kopyt." 


Mieszając techniki stosowane przez malarzy hiperrealistów i naszą nieskrępowaną wyobraźnię, stworzymy wspólnie wyjątkowy zbiorowy portret rumaków z Zagrody Możliwości.Wierne odwzorowanie modela to bardzo trudne zadanie - zwłaszcza, jeśli ten wierci się, bryka, galopuje albo próbuje zaczepiać stojącego obok kolegę... Na szczęście nowoczesne technologie to świetne rozwiązanie tego problemu. Wzorem hiperrealistów, postaramy się jak najdokładniej odmalować kopytnych mieszkańców Zagrody Możliwości. 
Portret będzie powstawał pod czujnym okiem pani Natalii Biesiada. Pani Natalia zajmuje się projektowaniem okładek i publikacji oraz ilustrowaniem książek a w wolnych chwilach rysuję, maluję i tworzy kolaże.
Miejsce warsztatów:"Zagroda Możliwości" ul. Zagrody 31, Rzeszotary 30-040

 

24.09.2020 godz. 15:00 oraz 16:30Warsztaty dla dzieci: "Wiejskie życie" 


Warsztat angażujący ruchowo prowadzony metodami aktywizującymi. Rozwija świadomość własnego ciała,buduje sprawczość, spryt i zwinność dziecka. W programie m.in.: szukanie igły w stogu siana, skoki na stertę siana, rzut gumiakiem do celu, malowanie podków, przejażdżki w taczkach, turlanie opony oraz wyścig w workach. Grupowe zajęcia dla dzieci poprowadzi pani Ewa Polańska.
Miejsce warsztatów:"Zagroda Możliwości" ul. Zagrody 31, Rzeszotary 30-040

 

25.09.2020 godz. 19:00Webinar: "Czym jest terapia metodą Tomatisa®?"


Metoda Tomatisa® to naturalny sposób stymulacji neurosensorycznej. Stosowane w niej programy słuchowe modyfikują muzykę i głos w czasie rzeczywistym, takby zainteresować mózg i rozwijać zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze. Więcej o terapii tą metodą opowie pani Urszula Archamowicz - konsultant metody Tomatis®.

 

26.09.2020 od godz. 9:00Badanie pod kątem zaburzeń przetwarzania słuchu (APD).


Sprawdź czy Twoje dziecko dobrze słyszy.
Podczas wizyty specjalista przeprowadzi przesiewową audiometrię tonalną oraz badanie przesiewowe na platformie Neuroflow®. Badanie przeprowadzi pani Karolina Mazur - provider metody Neuroflow® i terapeuta integracji sensorycznej.
Na badanie zapraszamy dzieci powyżej 6 roku życia.
Miejsce badania:Gabinet terapii dziecięcej "Konik na biegunach" ul. Wyżynna 4W/130-617 Kraków

 

Na wszystkie wydarzenia zapisy przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

Tel: 668 169 101.

Zapraszamy !!